8. 4. 2017 od 17 hodin se bude konat další ze série oblíbených Dámských jízd

Večer zahájí nová inscenace Konkurz. Následovat bude módní přehlídka sukní Akari. Představena bude také limitovaná edice broží značky Deers, která byla vytvořena jen pro Městská divadla pražská. Role modelek se ujmou herečky Městských divadel pražských. V divadelní kavárně si pak dámy užijí péči kosmetiček nebo si mohou nechat věštit osud od kartářky. Připravena bude také bohatá tombola. Celým večer bude provázet Jiří Hána. Podrobný program najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz/DamskaJizda.

 

5. 4. 2017 - 2. 7. 2017 výstava EBERHARD HAVEKOST. Logik,

v 11 hodin v Galerii Rudolfinum - komentovaná prohlídka u příležitosti zahájení výstavy 
od 18 hodin ve dvoraně Rudolfina - vernisáž

Německý malíř Eberhard Havekost (*1967) je jeden z čelních představitelů nové generace malířů, kteří ve své tvorbě užívají digitální vizuální jazyk. Autor pracuje s materiálem, jenž nás každodenně obklopuje, ať už v žité či zprostředkované realitě. Předlohou pro umělcovu precizní malbu jsou především televizní či tištěné reklamy nebo vlastní fotografie, v nichž se opakovaně objevují motivy přírody, portrétu, lidské figury a architektury. Výstava nazvaná Logik je autorským výběrem prací Eberharda Havekosta za posledních přibližně deset let.

 

Eberhard Havekost a ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma Vás provedou výstavou a budou následně k dispozici pro Vaše dotazy.

Galerie bude otevřena od 10 hodin pro individuální prohlídku.

 

Pondělí 27. března - Řetězové čtení v Řetězové   z překladů AntonínaPřidala a Dušana Karpatského

Úterý 28. března - Café Groll   s Janem Štifterem a jeho novelami Kathy a café Groll

Středa 29. března - Milena Jesenská: Křižovatky  beseda nad knihou měsíce března podle Literárek

Čtvrtek 30. března - Slunce bez pohybu   s Michalem Maršálkem a jeho novou básnickou sbírkou
vždy od 19 hodin
Literární kavárna Řetězová

Řetězová 10, Praha 1

 

3.3.2017 - 31.3.2017 Výstava All the Beauties of the World 
Nová galerie, Balbínova 26, Praha 2

mezinárodní výstava šestice autorů - všechny vystavující spojuje hluboký vztah k barvě, detailu a silné kompozici. Na výstavě All the Beauties of the World budou představeny obrazy Vojtěch Horálka a Jany Šárové, kteří tvoří v Praze, obrazy Mariky Volfové a koláže Venduly Chalánkové, autorek tvořících v Brně, objekty Ivany Slávikové z Bánské Bystřice a malby a kvaše Marka Nadera z Londýn

 

8. 2. 2017 -  výstava fotografií Sonji Bullaty a Josefa Sudkanora

v 17:00 vernisáž
Galerie Josefa Sudka, Úvoz 24, Praha1

Dílo českoamerické fotografky Sonji Bullaty bude vystaveno v městě bytostně spjatém s počátkem kariéry této umělkyně. Spolu s jejími fotografiemi bude na výstavě zastoupeno i dílo jejího učitele Josefa Sudka a také práce, které vytvořila společně se svým manželem Angelem Lomeem. Fotografie jsou průřezem tvorby autorky, která se po útrapách druhé světové války stala uznávanou fotografkou a propagátorkou díla Josefa Sudka v USA. Židovská dívka Sonja Bullaty (1923 Praha – 2000 New York) byla po druhé světové válce v učení u Josefa Sudka. Poté co odešla do New Yorku, se s manželem Angelem Lomeem věnovali hlavně krajinářské fotografii a vydali mnoho knižních publikací. Účastnili se také  newyorské výstavy odsuzující okupaci Československa v roce 1968. Sonja Bullaty se významně zasloužila o popularizaci Sudkova díla v Americe. Sudkova první tamní samostatná výstava se uskutečnila roku 1971 v jejich rodinném newyorském ateliéru. Sonja Bullaty spolupracovala i na dalších přehlídkách jeho prací a roku 1978 vydala reprezentativní knihu nazvanou Sudek.