Dědeček automobil s pořadovým číslem 17

Syndikát novinářů ČR je již tradičním partnerem ankety o historické vozidlo roku známé pod názvem Dědeček automobil, jejíž letošní 17. ročník byl slavnostně vyhlášen 8. listopadu v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu PČR.

 

Vítězem hlavní kategorie a nositelem titulu Dědeček automobil se stalo více jak 110leté historické vozidlo Laurin a Klement G pana Ladislava Samohýla ze Zlína. Interní označení „automobil starého pána“ přinesla vozu obliba u otce nynějšího vlastníka nejcennější sbírky historických vozidel v České republice, Aloise Samohýla, který společně s Eliškou Junkovou absolvoval v roce 1966 Vzpomínkovou jízdu k 60. výročí závodu Targa Florio na Sicílii a sraz historických vozidel v Monaku u příležitosti založení Monte Carla.

 

Slavnost doprovodila na klavír Dáša Vajdíková, na projekci pohled do interiéru vítězného vozu Laurin a Klemen G.

 

Za novinářskou činnost a péči o automobilovou značku „Z“ byl mezi osobnosti oboru uveden pan Petr Cincibuch. Ocenění převzal z rukou předsedy SN ČR Adama Černého a ředitele Městského divadla v Jablonci n. Nisou Pavla Žura (na snímku).

 

 

Veteránskou akcí roku bylo vyhlášeno Setkání vozů Rolls Royce, Bentley aj. v pražské Dubči.


Anketu, v jejímž rámci pořadatelé upozornili též na blížící se 150. výročí narození pionýra motorismu, Theodora von Liebiega, vyhlašuje Mobile muzeum ČR z Liberce ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů, Klubem motoristických publicistů, již zmíněným Syndikátem novinářů ČR a Syndikátem severočeských novinářů.

 

 

Zleva porotce ankety a redaktor Motor Journalu Stanislav Karger, Helena Hyanová a Tomáš Hyan z TH automobil, Adam Černý a Marina Hofmanová ze Syndikátu novinářů ČR a zcela vpravo Radim Zátopek, porotce ankety a kurátor sbírek TATRA Kopřivnice.

 

Všechna fota František Kučera