13. 6. 2024

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení rozdala novinářům ceny chudoby

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v České republice (EAPN ČR, z.s.) ocenila publicisty, kteří v roce 2023 ve svých tištěných příspěvcích, v rozhlasových nebo televizních pořadech anebo na internetu zobrazili chudobu co nejvýstižněji, ohleduplně, bez předsudků a s respektem k těm, které postihla.

 

Hlavní ceny předali manželka prezidenta republiky Eva Pavlová, předsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Zuzana Freitas Lopesová a Šárka Jelínková a emeritní předseda vlády ČR a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla.

 

Ceny OZVĚNY CHUDOBY 2024 obdrželi:

 

 

Čestná uznání převzali autoři dalších 7 publicistických příspěvků:

 

 

Nad projektem OZVĚNY CHUDOBY 2024 převzali záštitu prezident České republiky Petr Pavel, jeho manželka Eva Pavlová a předsedkyně Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská. Projekt podpořily Nadace ERSTE a Česká spořitelna, a.s., mediálními partnery byli Česká televize, Česká tisková kancelář (ČTK Connect) a Televize NOE.

 

Předání cen sledovalo více než 100 účastníků z vládních institucí, profesních sdružení publicistů (Syndikát novinářů ČR, České centrum mezinárodního PEN klubu), nevládních organizací, odborů a médií. Předávání cen doprovodilo vystoupení Hudebního souboru Arcibiskupského gymnázia v Praze 2 pod vedením Julie Kloučkové.


Pořadatelé soutěže obdrželi téměř 100 návrhů, z nichž porota nominovala 11 příspěvků na ocenění.