Fellowship for Journalistic Excellence 2021 na téma Transformace

Stipendijní program pro novináře ze zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy otevírá výzvu pro rok 2021. Cílem je důkladně zkoumat síly, které formují společnost a demokracii v dané oblasti, nejlépe prostřednictvím silných příběhů čerpaných v terénu. Téma letošního ročníku – Transformace – umožňuje novinářům zachytit změny, které započaly nebo akcelerovaly během loňského roku.

O stipendium ve výši 3000 eur se můžete hlásit do 9. dubna 2021.

Z přihlášených zájemců vybere nezávislá komise 10 stipendistů, kterým je po celou dobu projektu k dispozici mentor (editor programu) a dále mohou čerpat ze zdrojů regionální sítě novinářů Balkan Investigative Reporting Network (BIRN).

Mimo finanční a redakční podpory program nabízí:

  • Příležitost se zapojit do úvodního semináře zaměřeného na techniky psaní a vyprávění příběhů.

  • Šanci vyhrál další ocenění v hodnotě mezi 3000 a 1000 eur pro tři nejlepší reportáže.

  • Publikaci dokončených reportáží v regionálních jazycích a v angličtině prostřednictvím mediálních partnerů BIRNu.

  • Členství v síti alumni programu vytvořenému k podpoře navazování kontaktů mezi novináři zapojenými do programu.

Fellowship for Journalistic Excellence založil Balkan Investigative Reporting Network spolu s Nadací ERSTE v roce 2007. Do programu se od té doby zapojilo více než 140 novinářů ze 14 zemí Střední, Východní a Jihovýchodní Evropy.

Chcete-li se programu zúčastnit, můžete vyplnit Přihlašovací formulář. Více informací včetně tipů od editorů fellowshipu naleznete v tomto Programu nebo kontaktujte fellowship@birn.eu.com.