17. 3. 2022

Jsou evropská média skutečně svobodná?

Zajímá vás, jaká je role médií v dnešní době, jak se média podílejí na rozvoji právního státu či jak je vnímá veřejnost, zejména s ohledem na pandemii covidu-19 a ruskou invazi na Ukrajině? Nebo v jakém stavu se nachází evropská a česká mediální krajina, jakým problémům novináři a jejich vydavatelé čelí a kde dochází k závažným problémům? Domníváte se, že má EU podporovat evropská média podporovat, aniž by přitom narušila jejich nezávislost? A kde jsou hranice činnosti alternativních webů?

Můžete se připojit k debatě o těchto otázkách, jejímiž hosty jsou Věra Jourová, místopředsedkyně EK, Radka Maxová, poslankyně EP (za ČSSD, S&D), Tomáš Zdechovský, poslanec EP (KDU-ČSL, EPP), Milan Pilař, předseda správní rady Letní žurnalistické školy a Robert Břešťan, šéfredaktor portálu Hlídací pes. Debatu moderuje Aneta Zachová, šéfredaktorka portálu EURACTIV.cz.

 

K debatě se zaregistrujte na https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/COFOE_media, nebo ji sledujte v živém vysílání na https://www.facebook.com/events/380531333558214/.

Své názory a komentáře můžete posílat přes aplikaci Sli.do – stačí zadat adresu http://sli.do a poté kód #COFOE_Media.

 

Diskuse se koná v Kině OKO v Havlíčkově Brodě jako součást Konference o budoucnosti Evropy, kterou organizuje Kancelář EP ČR ve spolupráci s portálem EURACTIV.cz.