Letní Mediažurnál přináší čtení o koronavirových dopadech na média

Tradiční léto se má odehrávat v pomalém tempu okurkové sezóny, což ovšem neplatí v době pandemické. Jaký dopad má nový koronavirus na novináře a jak zahýbe mediální scénou? Těmto a dalším souvisejícím otázkám se věnují autoři aktuálního vydání Mediažurnálu. Filip Rožánek ve svém článku Covid-19: Nejlepší nepřítel českých médií poukazuje na skutečnost, že zatímco tištěná média zaznamenala razantní propad, u internetu a televize tomu bylo zcela opačně. Televize je tématem rozhovoru Martina Melichara s mediálním analytikem ČT Milanem Krumlem, podle něhož Televize byla při pandemii nejpřijatelnějším informačním kanálem. Stejnému autorovi odpovídali respondenti ankety Co si o dopadech pandemie myslí čeští novináři.    
Pohled mimo domácí luhy a háje naznačuje Jaroslav Veis titulkem Pandemie covid-19 a (zahraniční) média, kdy mj. podotýká, že média sice nebyla v tzv. „první linii“, přesto patří k těm odvětvím, která se nezastavovala. Z jejich role se zrodil i nový termín „infodemie“. V oblasti jazykovědné souvisí s tématem pojednání Lucie Jílkové pod vtipným titlkem Kdo je pantáta bez roušek? a neodchyluje se od něj ani obrazový doprovod tohoto vydání MŽ od kreslíře Pavla Taussiga.
 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.