Moravskoslezský Syndikát novinářů v PANTu

Syndikát Moravskoslezského a Olomouckého kraje letos začal spolupracovat s ostravským Centrem PANT. Je to místo pravidelných diskuzí a setkávání odborníků s občany na různá společenská témata, zahrnující události v kraji, v Česku i v celém světě. 

 

Rámec spolupráce s PANTem a jeho ředitelem Petrem Pánkem představují témata související s novinářskou prací, médii a lidmi, kteří se v této branži pohybují. Prvním ovocem byly dvě lednové besedy s novináři, a to s Davidem Miřejovským a poté s Jaroslavem Spurným.

Na úvodním snímku ze zahájení první besedy v polovině ledna jsou zleva Jan Beneš, Petr Pánek a David Miřejovský.

 

 

Hovořilo se mimo jiné o ozbrojování občanů v USA (mimo jiné v souvislosti s nedávným útokem na Filozofické fakultě UK v Praze), o přípravách amerických prezidentských voleb i o práci zahraničního zpravodaje České televize v této zemi. Druhé novinářské setkání se neslo taky v duchu autobiografie Jaroslava Spurného, především v souvislosti s jeho prací investigativního novináře v časopise Respekt. Akce byly spojené i s propagací knížek obou těchto autorů.

 

 

 

Záznam obou besed je k dispozici na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=OWzZEAgZcNU a https://www.youtube.com/watch?v=RWVsEM2fWNE .

 

Text a foto Martyna Radlowska-Obrusník