13. 6. 2024

Nabídka: Online kurz pro tvůrce audioobsahu

Knightovo centrum pro žurnalistiku (Austin, Texas, USA) pořádá 4týdenní online kurz pro novináře, kteří se věnují audiotvorbě. Kurz vás provede různými formami zvukové žurnalistiky a naučí vás vytvořit plán reportáže, jehož součástí je i zvuk, abyste mohli předvést své příběhy přenášet do mikrofonu.

 

Kurz začíná 15. 07. 2024 a jeho cena je 95 USD (cca 2188 Kč). Alternativně můžete využít jiné bezplatné kurzy. Ty také obsahují všechny audio a video lekce, ale bez živé interakce s instruktorem a bez certifikátu. Nabídnou vám ale možnost získat nové dovednosti kdykoli a vlastním tempem.

-> Online přihláška. <-

-> Otázky a odpovědi. <-

 

Cílová skupina

Vytváříte např.

  • zvukové rozhovory,
  • dlouhé podcasty, rozhlasové příspěvky,
  • videa na sociálních sítích.

 

Kurz je určen pro novináře, kteří se zajímají o vyprávění audiopříběhů, nebo pro ty, kteří chtějí dále rozvíjet své dovednosti v oblasti audiotvorby. Předchozí zkušenosti s audiem však nejsou potřebné.

 

Školitelé

 

Lektorkou bude Tamar Charneyová. uznávaná novinářka se specializací na audiotvorbu, konzultantka a školitelka v oblasti audio storytellingu. Pracovala v Národním veřejnoprávním rozhlase (NPR) a místních veřejnoprávních rozhlasových stanicích v USA.

 

Během kurzu se k ní připojí hosté jako Don Gonyea z NPR, Chris Bannon z Conde Nast, Jenn White z 1A a Jessica Hansen, celostátně uznávaná hlasová koučka, která dříve pracovala pro NPR.