20. 2. 2018

Nadace Roberta Bosche vyhlašuje zajímavý grant pro novináře

Se zajímavou finanční podporou pro práci novinářů teď přichází nadace Roberta Bosche. Vrámci projektu, který nese po volném překladu označení „žurnalisté vpoli“, se mohou hlásit do grantového programu žurnalisté zevropských zemí. Přečtěte si více informací!

Nadace Roberta Bosche nabízí dvakrát ročně granty pro jednotlivé redaktory či celé reportérské týmy. Podporuje přeshraniční spolupráci na tématech (rešerše a následná jejich tvorba) dle jejich vlastního výběru.

Grant se hodí hlavně pro investigativní novináře, kteří mají chuť se ponořit hluboko do tématu a prozkoumat jej zrůzných perspektiv. Nadace Roberta Boshe reflektuje globální trend, kdy se řada témat neomezuje na tu kterou zemi, proto také podporuje spolupráci mezi jednotlivými státy.

Výše podpory se může podle informací nadace vyšplhat až na osm tisíc eur – podle rozsahu a konkrétního tématu. Vybraným týmům se kromě finanční podpory dostane také důležitého školení a mentoringu.

Pokud máte zájem zažádat o grant, nastala nyní možnost pro první polovina roku 2018.

Více informací se dozvíte pod tímto odkazem. Samotné přihlašování je pak možné uskutečnit zde. Upozorňujeme, že je nejprve třeba si vytvořit účet. Uzávěrka pro přihlašování je 15. března 2018.