12. 10. 2023

Seminář o roli Evropské unie v ochraně svobody médií

V úterý 17. října 2023 od 15:00 do 17:15 hod. pořádá Evropský parlament seminář na téma Ochrana svobody médií – role Evropské unie. Zúčastnit se můžete osobně ve Štrasburku nebo odkudkoli online.

 

Semináře, který se koná v angličtině, zahájí místopředsedkyně EP paní Pina Picierno a místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra JOUROVÁ. Dvojice panelových diskusí o hrozbách pro novináře, média a svobodu tisku se zúčastní novináři a vydavatelé z různých zemí EU, včetně investigativního novináře Matthewa Caruana Galizia.

Účastníci se mohou těšit také na debatu se Sabine Verheyenovou (EPP, DE), předsedkyní Výboru EP pro kulturu a vzdělávání (CULT) a zpravodajkou Evropského aktu o svobodě sdělovacích prostředků, o změnách, které by měla nová legislativa přinést v zájmu ochrany novinářů a zvýšení transparentnosti vlastnictví médií.

 

 

Po skončení semináře bude přibližně v 18:00 hodin předána letošní novinářská cena Daphne Caruany Galiziaové.

 

 

V případě zájmu napište do pátku 13. října na iva.lanova@europarl.europa.eu a uveďte, zda se chcete semináře zúčastnit osobně nebo online. Zájemci dostanou pozvánku na zasedání EP ve Štrasburku nebo pozvánku s odkazem na připojení.