29. 10. 2018

Svobodná univerzita Berlín nabízí zajímavá stipendia pro novináře

Evropský novinářský spolek (EJF) vyhlašuje opět zajímavá stipendia pro novináře na Svobodné univerzitě vBerlíně. Studijní pobyt bude probíhat od 1. října 2019 do 31. července 2019. Více informací o třech kategoriích i možnostech přihlášení naleznete včlánku níže. Konečné datum pro podání přihlášek je 28. února příštího roku.

Podmínkou pro přijetí je vysoká kvalifikace v oblasti novinařiny (ať už je novinář zaměstnán či pracuje jako volný) a letité zkušenosti. Kromě toho musí uchazeč prokázat a doložit velmi dobrou znalost němčiny. Evropský novinářský spolek vypsal celkem tři druhy stipendií.

Standardní, které je dotováno sumou 1500 eur na měsíc, je určeno novinářům s více než pětiletou zkušenosti a trvá deset měsíců. Druhé podporuje sumou mezi 1100 a 1200 eur žurnalisty se zhruba pěti lety praxe. U třetího se podpora pohybuje v částce 1000 eur a počítá výhradně s novináři ze zemí střední a východní Evropy.

Stipendium podporuje kromě Svobodné univerzity v Berlíně také listFrankfurter Allgemeine Zeitung a dvě nadace (Friedrich-Ebert-Stiftung and Heinrich-Böll-Stiftung). Smyslem finanční podpory je stručně řečeno umožnit novinářům pracovat na vědeckém tématu pro jejich další vzdělávání a rozšiřování kvalifikace.

Více informací naleznete pod tímto odkazem.