Tradiční Region Press Foto 2021 představuje práce redakcí novin, časopisů i webových portálů.

Syndikát novinářů Vysočina uspořádal již 9. ročník výstavy Region Press Foto. V prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě jsou do 31. ledna vystaveny fotografie z novin, časopisů i dalších tiskovin či internetových serverů z Vysočiny, celkem je zastoupeno třináct médií. 

 

Výstavu Region Press Foto připravil Syndikát novinářů Vysočina ve spolupráci s médii z regionu. Na snímku instaluje jeden z panelů předseda syndikátu Jaroslav Paclík.

 

Vystavených 42 fotografií od profesionálních i amatérských fotografů je pestrou směsicí dokumentárních, reportážních i výtvarných děl. Zachycují například oslavy 200 let od narození slavného spisovatele a novináře Karla Havlíčka Borovského, návrat olympijského vítěze Lukáše Krpálka z letních her v Tokiu nebo natáčení posledního dílu seriálu o císařovně Marii Terezii. Také se jejich prostřednictvím podíváme na ledovou stěnu, k dukovanské elektrárně, na vozatajskou soutěž, do centra malebné Telče, na unikátní výměnu ciferníku na jihlavské radnici a řadu dalších míst. Na každém panelu si návštěvníci přečtou nejen popisky k fotografiím, ale i informace o jednotlivých novinách, časopisech nebo webových portálech (5plus2, Borovské listy, Horácké novinky, Ježkovy oči, Jihlavské listy, Jihlavské noviny, Kraj Vysočina, MF Dnes, Telčské listy, Třebíčské noviny, Vysočina–news.cz, Zpravodaj Jaroměřic nad Rokytnou, Žďárské noviny).

 

 

Snímky jsou k vidění v přízemí vedle kongresového sálu a dále ve třetím patře v úředních hodinách krajského úřadu (Žižkova 57, Jihlava) v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a ve zbylé pracovní dny od 8 do 13 hodin.

 

 

Jedna z prvních návštěvnic výstavy Region Press Foto 2021, Leontina Křížová z krajského odboru personální a hospodářské správy, ocenila výstavy pořádané v prostorách krajského úřadu: „Člověka nabudí, přivedou na jiné myšlenky. Ráda se podívám, co se v našem kraji děje zajímavého a co tu máme hezkého“.

 

Organizátoři už teď zvou k účasti v dalším ročníku, který se bude konat v době, kdy si připomeneme 100 let od úmrtí Jaroslava Haška – velké osobnosti české literatury a žurnalistiky.

 

Všechna fota Petr Klukan