Výběrové řízení na pořadatele Vzdělávacího programu pro mladé evropské novináře

Evropský parlament vyhlásil výběrové řízení pro místní organizace na uspořádání prvního modulu Vzdělávacího programu pro mladé evropské novináře. Cílem programu je, aby si novináři prohloubili znalosti o Evropské unii a dokázali její problematiku srozumitelně předávat dál. Uzávěrka přihlášek je do 23. března 2023.

 

Vzdělávání tohoto druhu již funguje v osmi zemích, jimiž jsou Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Itálie, Polsko, Portugalsko a Španělsko. Nyní se rozšiřuje na 17 členských států EU – Rakousko, Kypr, Česko, Dánsko, Estonsko, Řecko, Maďarsko, Irsko, Lotyšsko, Litvu, Lucembursko, Malta, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko a Nizozemsko.

Výběrové řízení je určeno místním ekonomickým subjektům s prokazatelnými zkušenostmi v oblasti médií, zejména s pořádáním školení pro novináře. Vybrané organizace budou zodpovědné za realizaci programu na národní úrovni, výběr účastníků a řízení strategie šíření informací a další informační činnosti.

Více informací naleznete v tomto odkazu https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=13144&locale=cs, podrobněji též zde.