Vyhlášeni vítězové soutěže Haškovské povídky 2023

V jubilejním roce 140. výročí narození a 100. výročí úmrtí slavného spisovatele, novináře a humoristy Jaroslava Haška uspořádal SN Vysočina autorské klání v psaní humoristických povídek. A právě v den Haškova narození – 29. dubna – byly vyhlášeny výsledky soutěže Haškovské povídky 2023.

 

 

Porotě se nejvíce líbila povídka Taková je statistika z pera Bohumila Matějovského z Bíliny o dilematu kolemjdoucích, zda a jak pomoci muži topícímu se v řece. Na druhém místě skončil Václav Franc z Nové Paky za příběh stařenky Albíny Müllerové zavřené do vazební věznice kvůli údajné účasti na závažné trestné činnosti. Ocenění za třetí místo získal Rostislav Tesař z Brna s povídkou Zvířecí volby.

 

Ceny dvaceti nejúspěšnějším autorům humoristických povídek předávali na lipnickém hradě, v zaplněném sále v Thurnovském paláci, předseda Syndikátu novinářů České republiky Adam Černý a starosta Lipnice nad Sázavou Zdeněk Rafaj. 

 

 

 

Porota vybírala ze 196 povídek od 116 autorů a výběr nejlépe hodnocených prací vyjde letos na podzim v tištěném sborníku a v e-knize.

 

Více o slavnostním vyhlášení soutěže i oslavě Haškova významného výročí se dozvíte na webu SN Vysočina

 

Foto Richard Cai