6. 11. 2021

Vysočinští novináři vydali sborník novodobých epigramů

Syndikát novinářů Vysočina uspořádal v sobotu 30. října 2021 v Havlíčkově Brodě setkání epigramatiků z celé České republiky v širším rámci oslav významného výročí 200 let od narození Karla Havlíčka Borovského. Zároveň také vyšel sborník novodobých epigramů EPIGRAM 2021.

 

 

Soutěž v psaní epigramů se koná od roku 2006 a to jednou za pět let, vždy u příležitosti kulatého jubilea slavného spisovatele a novináře Karla Havlíčka Borovského. Za dobu existence projektu EPIGRAM už bylo zveřejněno přibližně 800 novodobých, aktuálních epigramů, jejichž autoři se často snaží jít ve stopách K. H. Borovského, mistra krátkých satirických básní s vyostřenou pointou.

 

Letošní EPIGRAM 2021 obeslalo 106 autorů, kteří měli letos poprvé šanci si krom obvyklé tvorby vyzkoušet také nový tvůrčí formát „Dopište Havlíčka“.

Projektu i aktuálnímu ročníku soutěže epigramatiků je věnováno havlíčkobrodské Radniční okénko zveřejněné 27. října t. r. V pořadu zaznívají rovněž některé z epigramů a obrazovým doprovodem karikaturistů Pavla Raka a Miroslava Zachariáše, jež jsou součástí nového sborníku.

 

  

     

Všechny fotografie František Hruška, více snímků v této fotogalerii.

 

Sborník EPIGRAM 2021 si mohou zájemci objednat na e-mailu syndikat.vysocina@volny.cz