Autorská soutěž Péče o naše památky 2022 na Vysočině vyhlášena

Syndikát novinářů na Vysočině každoročně pořádá autorskou soutěž Péče o naše památky, jíž se mohou účastnit redaktoři i kronikáři. Do ročníku 2022 se zapojili autoři z osmi různých médií a dlužno dodat, že kvalita soutěžních prací se rok od roku stále zvyšuje.

 

Hlavní cenu získali:

Milan Krčmář z Třebíčského deníku za příspěvek o opravách domu ze 17. století v třebíčské židovské čtvrti;

Irena Šarounová z Českého rozhlasu Vysočina za reportáž o dobrovolnících z Humpolecka, kteří opravují křížky v polích;

Jiří Bárta z mediální skupiny MAFRA za článek o restaurování vzácných žďárských barokních varhan.

Porota dále ocenila Martina Singra z Jihlavského deníku za článek o záchraně varhan ve Vysokých Studnicích; Kryštofa Havlice z časopisu PROPAMÁTKY – za téma o obnovách vesnických domů; Štěpánku Saadouni z Havlíčkobrodského deníku za příspěvek o unikátním rudném mlýnu na Stříbrném potoce a  Antonína Zvěřinu z Třebíčských novin za témata o jaroměřickém chrámu a obci Pyšel.

.

 

 

Ceny předávali předseda Syndikátu novinářů Jaroslav Paclík, hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a tisková mluvčí telčského pracoviště Národního památkového ústavu Ilona Ampapová.

 

 

Na úvodním snímku jsou ocenění novináři i zástupci organizátorů a partnerů soutěže: (zprava) hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek, Irena Šarounová, Jiří Bárta, předseda SN Vysočina Jaroslav Paclík, Martin Singr, Antonín Zvěřina a mluvčí NPÚ v Telči Ilona Ampapova. 

Na dalších fotografiích: 

Redaktorka Českého rozhlasu Vysočina Irena Šarounová (vlevo) přebírá jednu z hlavních cen od předsedy SN Vysočina Jaroslava Paclíka;

Cenu od hejtmana Vítězslava Schreka přebírá redaktor Jiří Bárta z vydavatelství Mafra (vlevo);

Reportéru Třebíčských novin Antonínu Zvěřinovi předává cenu mluvčí NPÚ v Telči Ilona Ampapová;

Reportér Jihlavského deníku Martin Singr (vlevo) přebírá cenu od předsedy SN Vysočina Jaroslava Paclíka.

 

Všechna fota František Hruška