18. 7. 2023

Webinář pro zpravodajská média a subjekty působící v médiích k novým grantovým výzvám

Ve středu 19. července 2023 od 11:00 do 12:30 pořádá DG CNECT informační webinář k podmínkám tří nedávno zveřejněných výzev, které jsou zaměřeny na podporu mediálních technologií, přeshraniční spolupráce a přístupu k informacím. Potenciálním žadatelům přinese webinář obecné pokyny k postupu podávání žádostí.

 

První výzva s rozpočtem 8 milionů eur se zaměřuje na zřizování nebo rozšiřování evropských mediálních center, např. virtuálních nebo fyzických přeshraničních redakcí. Podpoří rozvoj společné redakční produkce a společné nabídky obsahu o evropských záležitostech v několika jazycích mezi různými mediálními organizacemi v Evropě.
Uzávěrka podávání žádostí je 25. září 2023.

 

Výzva Evropské mediální platformy s rozpočtem 6 milionů eur pomůže mediálním organizacím zvýšit jejich dosah a jejím cílem je stimulovat tvorbu inovativního zpravodajského obsahu prostřednictvím nástrojů využívajících technologie, jako je umělá inteligence, web3, blockchain, a také sofistikované vyhledávače a algoritmy pro doporučování obsahu.
Uzávěrka podávání žádostí je 18. října 2023.

 

Třetí výzva s rozpočtem 2,5 milionu eur pomůže vytvořit evropský streamovací portál, který lidem usnadní přístup k různorodému obsahu poskytovanému veřejnoprávními a soukromými vysílacími společnostmi.
Uzávěrka podávání žádostí je 30. září 2023.

 

Připojte se na webinář ZDE, registrace není nutná. Prezentace i záznam budou k dispozici na stejné stránce.